ایمنی و شمع

نکات ایمنی شمع از مهمترین اصول برای استفاده صحیح از شمع ها میباشد که مستقیما به سلامتی شما برمیگردد. برای اکثر مردم در سنین مختلف خانه بدون شمع و یا عودهای معطر خانه ای بود که گویا چیزی کم داشت. با این حال افزودن عطر به فضای خانه با خطراتی همراه بوده و هست.

برخی از موم ها و پارافین ها ، برخی فیتیله ها با هسته سربی و عطرهای مصنوعی از مواردی هستند که میتوانند برای افراد مبتلا به آسم یا آلرژی مشکلاتی را ایجاد نماید.

سموم در شمع های معطر

اغلب شمع ها از جنس موم پارافین که از مشتقات نفتی محسوب میگردد تولید میشوند. این دسته از پارافین ها مقادیری از بنزن و تولوئن که سمی میباشند را تولید میکنند. هر دو این مواد ، احتمال ایجاد بیماری را در فرد افزایش میدهند.

دود یک شمع میتواند به اندازه دود خودروهای دیزلی خطرناک باشد. سازمان بهداشت جهانی این نکته را بررسی کرد . نتیجه تحقیقات فوق نشان داد که سوزاندن شمع ، تولید برخی از سموم را میکند که این مشکل در فضاهای بسته باید جدی گرفته شود.

در شمع های معطر ، بخش فتیله میتواند مشکل ساز بشود . برخی از این فتیله ها دارای هسته سربی هستند که هنوز هم در محصولات چینی یا تایوانی دیده میشوند. در شمع های ساخت چین مقدار سرب موجود در فتیله ، ۵ برابر حد مجاز میباشد.

با این حال شمع های معطر همچنان طرفداران زیادی دارند اما باید جهت جلوگیری از مشکلات اشاره شده ، جریان هوا وجود داشته باشد.

توصیه ما این است که اگر همچنان تمایل به شمع های معطر را وجود خود احساس میکنید ، توصیه میکنیم تا از انواع سالم تر شمع استفاده نمایید.

سه ویژگی شمع های بی خطر و کم خطر :

  1. بدون بو باشد
  2. از مواد طبیعی مانند موم زنبور عسل ساخته شده باشد
  3. فتیله شمع ۱۰۰% از پنبه ساخته شده باشد

 

بخوانید :  تاریخچه شمع   –  تاریخچه شمع تولد  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *