موفقیت چیست و مراحل موفقیت؟

مقدمه:
آنچه در مورد مراحل موفقیت باید بدانیم را با هم مرور میکنیم . ما در در طول روز با افراد زیادی روبه رو می شویم . افرادی که از طلوع آفتاب تا غروب آن مشغول کار کردن و تلاش برای رسیدن به هدف خود هستند.  اگر شما از آن‌ها بپرسید که چرا آنقدر به خود سختی می دهند ، صبحگاه بلند می‌شوند و شبها دیر به رختخواب می روند.  در جواب به شما خواهند گفت می خواهم موفق شوم .

 به راستی موفقیت چیست ؟

موفقیت در معنی لغوی به معنی رضایت داشتن از زندگی است.  اما در واقع موفقیت یعنی شما به هر هدفی که برای خود تعیین کرده اید ،برسید و از سبک زندگی خود بعد از رسیدن به هدف تان راضی باشید آن وقت شما فرد موفقی هستید.

اما لازم است شما چرخه موفقیت را بدانید

هدف ?شروع ?شکست ? ادامه دادن ? موفقیت

حتماً بارها و بارها شده که شنیده باشید که رسیدن به موفقیت سخت است.  و اینکه خیلی از افراد نمی توانند موفق شوند.  به گونه‌ای دیگر به خواسته قلب خود برسند و آن سبک زندگی مد نظر خود را بسازند اما چرا نمی‌توانند؟ آیا سخت است یا آنها نتوانستند؟

عوامل موثر بر موفق شدن یا نشدن

مراحل موفقیت که به آن اشاره نمودیم را کمی با هم بررسی کنیم .

۱)اولین مرحله از مراحل موفقیت. شروع کردن:

اولین مرحله برای رسیدن به موفقیت شروع کردن است . شما وقتی برای خودت هدف گذاری می کنید قطعا به شروع نیاز دارید شما باید شروع کنید به تلاش کردن و جنگیدن برای رسیدن به هدفتان نیاز دارید.
خیلی از انسان ها حاضر نیستند و اراده این کار را ندارند در نتیجه به دنبال اهداف خود نمی روند و در آخر موفق نمی شوند و این مرحله تنها نیاز به اراده دارد و بس.
بهترین راه حل برای اینکه شروع کنید این است که کمال گرا نباشید و باهر شرایط و امکاناتی که دارید شروع کنید.

۲) شکست:

دومین مرحله برای رسیدن به موفقیت ، شکست است. شاید بگویید شکست که نقطه متقابل موفقیت است اما خیر در واقع این طور نیست.
تا به حال فرد موفقی را دیده ای که بگوید شکست نخورده است ؟ .  همچین چیزی ممکن نیست . شما باید برای رسیدن به موفقیت سختی بکشید. تلاش کنید شکست بخورید و دوباره تلاش کنید تا موفق شوید.
شکست نه تنها قسمتی از موفقیت است ، بلکه ملاکی برای موفقیت نیز هست . وقتی کسی شکست نخورده باشد ، قطعا شروع نکرده است .

۳)ادامه دادن:
سومین مرحله برای رسیدن به موفقیت بگذارید. بهتر بگویم مهمترین قسمت برای رسیدن به موفقیت است.
حتماً این سوال که چرا مهم ترین قسمت است برایتان ایجاد شده باشد .پس بگذارید بگویم چرا.
حدود ۹۶ درصد افراد به موفقیت به اهداف دلخواه خود نرسیدند ولی چرا؟
به دلایل مختلف اما یکی از اصلی ترین دلایل آن شکست بود یا در واقع ادامه ندادن..
آنها بعد از شکست به این فکر می‌کردند که دیگر نمی توانند موفق شوند. زیرا شکست خورده اند و دیگر موفقیت ممکن نیست.
اما اصلا اینطور نیست. آنها فقط باید ادامه می دادند و بار دیگر تلاش می‌کردند. بعد از بارها تلاش موفق می شدند. مانند ۴ درصد افراد موفق.

فکر کنم حالا به این که چرا این مرحله مهم ترین مرحله است پی برده باشید. زیرا اگر ادامه ندهید و اهداف تان را رها کنید، دیگر موفق نخواهید شد.

ولی شما باید در این مرحله حساس و مهم در زندگیتان از شکست هایتان درس بگیرید و آنها را اصلاح کنید. به عنوان مثال وقتی شما میخواهید یک فوتبالیست خوب شوید. ممکن است حتی در یک قدمی دروازه هم توپ را گل نکنید. اما باید بقدری تمرین و تلاش بکنید تا بتوانید موفق شوید. یا مثال دیگر اینکه شما میخواهید یکی از بهترین آشپزهای دنیا باشید. در اوایل کار به قطع یقین بالغ بر ده بار غذایتان بدمزه خراب خواهد شد. اما اگر اشتباهات خود را بدانید و از آنها درس بگیرید. به قطع یقین موفق خواهید شد تا بهترین آشپز جهان شوید.

و همیشه یادتان باشد مهمترین نکته ادامه دادن است. اگر شما یک بار دوبار حتی سه بار توپی را گل نکنید. نباید ناامید شوید. باید تلاش کنید. اگر یک بار تا چند بار غذایتان درست پخت نشد. نباید دست از تلاش بردارید. فقط ادامه دهید و از شکست هایتان درس بگیرید تا زمانی که موفق شوید و این کلید اصلی موفقیت است.

نتیجه:
و در آخر اگر بتوانید با مدیریت تمام حرف هایی که گفته شد و نداشتن کمال گرایی شروع کنید از شکست نترسید. جا نزنید. ادامه دهید و تلاش کنید به قطع یقین موفق می شوید.

در مسیر رسیدن به موفقیت ما با کمبود اطلاعات و کم کاری یا عدم تسلط به امور کار ، دچار خطا میشویم . در این مرحله بی شک باید بازبینی کنیم و نواقص مون رو تکمیل ، کمبود اطلاعات را جبران و مسیر رو اصلاح کنیم .

این چرخه در بازه زمانی ساعت ، روز ، هفته و ماه انجام دهید .
با اصلاح های مکرر ، مراحل موفقیت رو طی میکنیم و مشکلات به تدریج کمتر شده و در مسیر درست قرار میگیرید.

پیشنهاد مطالعه : تاریخچه شمع از ایتدا تا کنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *