استرس

استرس و احساسات ما

استرس چگونه بر ما اثر میگذارد

[vc_row full_width=”stretch_row” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”0″ woodmart_gradient_switch=”no” row_reverse_mobile=”0″ row_reverse_tablet=”0″ woodmart_disable_overflow=”0″][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1617261572021{padding-right: 1px !important;padding-left: 1px !important;}” mobile_bg_img_hidden=”no” tablet_bg_img_hidden=”no” woodmart_parallax=”1″ woodmart_sticky_column=”false” parallax_scroll=”no” mobile_reset_margin=”no” tablet_reset_margin=”no”][vc_column_text text_larger=”no”]

حس خوب

استرس ، تنش و یا فشار روانی


استرس و احساسات ما

استرس جزئی از زندگی ما انسانها شده است و همانطور که می دانید ، هر روزه در زندگی تک تک ما دیده و احساس میشوند. سوال اینست که ارتباط استرس و احساسات ما چگونه است؟

به طور مثال یک کم توجهی از همسر یا یک تلفن بی موقع و یا پرداخت یک قبض یا ملاقاتی که فراموشتان شده و بسیاری از این دست مشکلات که گاهی ما را دچار استرس میکنند ، چقدر در ایجاد حس بد در وجود ما موثرند ؟

بیاییم با خواندن یک داستان کوتاه کمی این موضوع را بیشتر بررسی کنیم .[/vc_column_text][vc_single_image image=”5163″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow” parallax_scroll=”no”][vc_single_image image=”5165″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” parallax_scroll=”no”][vc_column_text text_larger=”no”]

خوب برگردیم به اینکه استرس چگونه بر ما اثر میگذارد

دیدیم که کم اهمیت دانستن مشکلات کوچک و عدم توجه به ادامه دار بودن آنها ، چگونه میتوانید زندگی ما را دچار مشکلات بزرگتر کند .

مانند نشتی آب از لوله کشی ساختمان که ابتدا کم کم و به صورت قطره قطره شروع میشود که خوب چند قطره آب دارای قدرتی برای تخریب نیست .

بعد از گذشته چندین روز و یا چند هفته آثار تخریب در ناحیه نشتی خود را نشان میدهد و هر چقدر دیرتر اقدام کنیم ، به همان نسبت خسارت بیشتری به

ساختمان خواهد زد و از طرفی دیگر هزینه بیشتری برای تعمیرات نیاز خواهد داشت .

خوب پس مراقب استرس ها و مشکلات کوچک و کم اهمیت در زندگیمان باشیم .

حتما افراد موفقی را دیده اید که در عین داشتن مشغله زیاد ، در آرامش زندگی میکنند ، این هنری است که میتوان آموخت.

در مقالات بعدی ، در مورد راه حلهای مناسب جهت رسیدگی به استرسهای کم اهمیت ، با شما صحبت خواهیم کرد .

در پایان برای شما بازدید کننده عزیز که زمان گذاشتید و مقاله فوق را مطالعه کردید سپاسگزایم

به امید روزهای شیرین و پر از حس خوب برای شما

استرس و احساسات ما

 

نویسنده : م . جهانی

فشار روانی ، استرس ، تنش[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5162″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” parallax_scroll=”no”][vc_column_text text_larger=”no”]

استرس های کوچک و کم اهمیت چگونه بر ما اثر میگذارند

استادي در شروع کلاس درس ، ليواني پر از آب به دست گرفت . آن را بالا گرفت تا در دید همه کلاس باشد.
بعد پرسيد : وزن این لیوان از نظر شما چقدر است ؟ تخمین بزنید .
شاگردان جواب دادند : 50 گرم ، 100 گرم ، 150 گرم .
استاد گفت : من هم  ، نمي دانم وزن این لیوان آب چقدر است . سوال دیگری از شما دارم : من میخواهم این لیوان را چند دقیقه با دست کشیده نگه دارم ، به نظرتان چه اتفاقي خواهد افتاد ؟
شاگردان گفتند : هيچ اتفاقي نمي افتد .
استاد پرسيد : خوب ، اگر يک ساعت همين طور با دست کشیده آن را نگه دارم ، چه اتفاقي مي افتد ؟
يکي از شاگردان گفت : دستتان کم کم درد ميگيرد .
استاد گفت : درسته . اگر من برای یک روز کامل این کار را ادامه دهم چه خواهد شد ؟
شاگرد ديگري گفت : استاد به نظرم دستتان کم کم بی حس شده ، عضلات به شدت از کار خواهند افتاد و برای مدتی نمی توانید با دستتان کاری انجام بدهید و شاید هم نیاز به رسیدگی پزشکی پیدا کنید .
استاد گفت : خيلي خوب است . ولي آيا در اين تمام مدت وزن ليوان تغيير کرده است ؟
شاگردان جواب دادند : خیر
پس علت  درد و فشار روي عضلات من چیست ؟ و سوال بعدی این است که من چه بايد بکنم ؟
شاگردان گيج شدند . يکي از آنها گفت : ليوان را زمين بگذاريد .
استاد گفت : کاملا درسته  . مسائل و استرسهای زندگی هم همین طور هستند .
اگر آنها را برای چند دقيقه در ذهن نگه داريد ، اشکالي ندارد . اما اگر برای مدتی طولاني تر به آنها فکر کنيد ، ذهن شما بدچار درد و ناراحتی میشود . اگر همچنان به این کار ادامه بدهید ، به کلی انرژی شما را گرفته و قدرت تفکر درست را از شما سلب میکند .
همگی ما در زندگی این حالت را تجربه کرده ایم .
بررسی کردن مشکلات و تصمیم گیری در مورد حل آنها جزء مهمی از زندگی ما هست و قابل کنار گذاشتن نیست . اما مهمتر آن است که ، در پايان هر روز و پيش از خواب ، آن افکار را زمين بگذاريد .

به اين ترتيب تحت فشار قرار نمي گيريد ، هر روز صبح سرحال و قوي بيدار مي شويد و قادر خواهيد بود از عهده هر مسئله و چالشي که برايتان پيش مي آيد ، برآييد.

استرس و احساسات ما

[/vc_column_text][vc_column_text text_larger=”no”][/vc_column_text][vc_single_image image=”5172″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” parallax_scroll=”no”][vc_single_image image=”5167″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row]

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *